top of page
Галина і Ніна, 15 років, Кривий Ріг
Про порятунок подруги

Після окупації міста старшокласниці Галина й Ніна бачили, як принижують і б’ють євреїв на вулицях. Їхня близька подруга-єврейка Марія Богатирьова була змушена працювати прибиральницею в будинку німецьких офіцерів. Дівчата таємно відвідували її, намагаючись підтримати. 

Згодом містом поширилась тривожна звістка про те, що євреїв виганяють із будинків і збирають у будівлі синагоги. Подруги вмовили Марію не чекати, доки за нею прийдуть, а негайно тікати.

 

Батьки Ніни дозволили доньці прихистити подругу. Пізніше Ніна і Галина знайшли їй безпечніше місце.

Порятунок інших

Під час Голокосту сусіди та знайомі переслідуваних євреїв далеко не завжди співчували їм. Траплялися випадки мародерства, донесень, співпраці з нацистами.

Однак були люди, які намагалися допомогти. Одні співчували своїм друзям, інші керувалися релігійними мотивами чи просто не могли залишитися осторонь. Рятівники надавали притулок євреям, попереджали про небезпеку, ділились ліками, їжею, грошима, діставали фальшиві документи.

 

Люди ризикували власним життям і життями своїх близьких, адже за допомогу євреям на теренах України карали смертю. Нацисти та їхні поплічники постійно обшукували різні місця, зокрема приватні помешкання, де могли ховатися євреї. У таких умовах далеко не кожен наважувався простягти руку допомоги. 

Перегляньте відеоісторію Тайрела про інакшість як одну з речей, що може впливати на готовність інших допомагати; про те, як допомога або байдужість можуть надовго залишати свій слід.

(с) Stories that Move. Більше історій тут.

Чи завжди легко допомагати іншим?

Що може впливати на нашу готовність допомогти?

Чи можете згадати ситуації, коли чиясь допомога підтримала вас?

А коли ви комусь допомогли?

bottom of page